Sosyal Politika Uygulamalarımız

Sosyal Politika Uygulamalarımız

Sosyal Politika Uygulamalarımız

Halen yapılmakta olan sosyal yardımlar artırılarak devam ettirilecektir.

Aşevinin kapasitesi iki katına çıkarılacaktır.

İlçemizde ihtiyacı olan öğrencilere burs vermenin yanı sıra takdir alan öğrencilerimiz başarı bursları ile desteklenecektir.

Okul öncesi çocukların eğitimi ve gelişimi için kreşler açılacaktır.

İlçemizde toplumsal dayanışmayı geliştirmek için sivil toplum kuruluşları ile birlikte ekonomik durumu iyi olan hayırsever vatandaşlarımızın, ihtiyacı olan ailelere destek sağlamaları organize edilecektir.

Sosyal market uygulamasını bireysel destekleme ile kart uygulamasına geçireceğiz.  Kart sahibi hemşehrilerimiz, ihtiyaçlarını belirli yerlerden karşılayabileceklerdir.

Ayrıca Bey-Kart ve Genç Bey-Kart uygulamaları ile hemşerilerimize indirimli alışveriş olanakları sağlanacaktır.

Kentimizde mevcut dört üniversite nedeni ile giderek artan öğrenci nüfusu için kız ve erkek öğrenci yurtları açılacaktır.

Açacağımız Emekli Yaşam Merkezleri, emekli hemşerilerimize çok yönlü sosyal iletişim ve iyi yaşam koşulları sağlayacak şekilde işletilecektir.

Kuracağımız yaşlı bakım ve huzurevi ise hayatın sonbaharındaki Beykozluların yardımcısı olacaktır.

Belediye sosyal tesislerinin sizlere daha iyi hizmet verebilmesi amacı ile mevcut tesislerin ihya edilmesi ve Paşabahçe- Burunbahçe’deki büyükşehire devredilmiş olan tesisin tekrar belediyemiz bünyesine katılması için çalışmalar yapılacaktır.

Boğaz’da tekne turları düzenleyecek bir organizasyonu halkımızın hizmetine sokmayı planlıyoruz.